Монтаж на камина ДИА 15/20/25 – стъпка по стъпка


Ако сте избрали горивна камера ДИА 15/20/25 с водна риза или суха за своето жилище или вила, правилната инсталация е ключова за ефективност, безопасност и дълъг живот на системата. В това ръководство ще разгледаме монтажа стъпка по стъпка, като обърнем внимание на всеки важен детайл.


 1. Подготовка на мястото за монтаж
Изберете подходящо място за вграждане с достъп до комин и възможност за свързване към водната инсталация ( ако ще има ВОИ). Подовата основа трябва да е устойчива на тежест и топлина.


 2. Монтаж на горивната камера и свързване към комина
Уредът се позиционира и нивелира с помощта на регулируемите крака (до 400 мм). Свързването към комина се извършва с подходящи иноксови тръби Ф160 и Ф200, осигуряващи оптимална тяга, както и външен въздух ф100.


 3. Инсталиране на въздухопроводи и вентилация
Първичният въздух се монтира, за да осигури правилно горене. Монтират се решетки за топъл и вторичен въздух.


 4. Свързване към отоплителната система
Цялостният помпен възел, включващ Grundfos циркулационна помпа, разширителен съд 24 л, термостати, защитни предпазни клапани по налягане, по температура и термоманометър, се монтира и свързва към колекторите.


 5. Изолация и облицовка
Гърбът, страниците, лицето, таванът и разделителната стена от бункера се изгражда от иновативен термоустойчив материал Grenaisol Iso Pro (Относно материала, който използваме Grenaisol Iso Pro, то той се произвежда само от естествени материали.  Grenaisol се използва като конструкционен елемент за изграждане и облицоване на огнища, горивни камери, без други допълнителни поддържащи структури и изолации ( метални профили, каменна вата с фолио и гипсокартон). Плоскостите Grenaisol са достатъчно здрави, за да осигурят необходимата здравина и дълготрайност на облицовката, а в същото време имат отлични изолиращи качества при относително малка дебелина 30мм. Температурите вътре в облицовката могат да достигнат над 600°С , без да повредят плоскостите. Тънка шпакловка може да се нанася на огнеупорните плоскости, както и да се направи външна облицовка с плочки, декоративен камък, мрамор или гранит. Grenaisol са високотемпературни изолационни плоскости, направени от експандиран вермикулит и неорганични свързващи вещества. Материалът е без азбестови влакна и органични вещества. Не отделя влакна или други дразнещи частици от решетките за топъл въздух. Изцяло натурален и безвреден продукт за изграждане на камини с горещ въздух).


 6. Автоматизация и защита
Включва се UPS система (100W), автоматична пълначка Caleffi, термостатични и предпазни компоненти, осигуряващи безопасна работа при спиране на тока или прегряване.


 7. Финален тест и топла проба
Системата се запълва, обезвъздушава и се тества в реални условия за проверка на работата и настройките.

Цената включва само вграждането на горивната камера ДИА с необходимите материали, без ВОИ инсталация и допълнителни компоненти за подвързване на водна риза.

ДИА 15/20/25 е високоефективна и удобна за монтаж горивна камера с дълъг живот, съвместима с три вида горива – пелети, дърва и екобрикети. Благодарение на пълната техническа окомплектовка, монтажът става лесен, бърз и сигурен.

Това ръководство „Стъпка по стъпка“ за монтаж на комбинирана камина ДИА 15/20/25 (дърва и пелети) е създадено за правилно, безопасно и ефективно изграждане на системата. В него ще намерите ясна последователност за подготовка на мястото, изисквания към основата и вентилацията, коректно позициониране и вграждане, свързване към комин и въздухоподаване, както и основни насоки за електрозахранване при режим пелети. Описани са ключови проверки преди първо запалване, препоръки за настройка и тест на тягата, както и чести грешки при монтаж, които водят до пушек, ниска ефективност или прегряване. Подходящо е за собственици и инсталатори, които искат надежден резултат и дълъг живот на камината.


Напишете коментар

Забележка: HTML не се потдържа!
    Лош           Добър

Монтаж на камина ДИА 15/20/25 – стъпка по стъпка

  • Производител : ТМ - КАМИНИ ЕВРОСТАНДАРТ
  • Код на продукта : Монтаж На ДИА 15/20/25 : Ръководство Стъпка По Стъпка
  • Наличност : В наличност
  • 4 100,00 € / 8 018,90 лв

Тагове: монтаж камина ДИА, комбинирана камина дърва пелети, ДИА 15, ДИА 20, ДИА 25, вграждане камина, свързване към комин, монтаж на пелетна камина, първо пускане камина, ръководство стъпка по стъпка

Битови камини Срок на изработка: 30 дни
Битовите камини Евростандарт са модерно решение за отопление, съчетаващо висока ефективност, стилен ..
0,00 € / 0,00 лв
 Камина с три лица Срок на изработка: 30 дни
Вградената камина е съвременно решение за отопление и стил в дома. Тя съчетава ефективност, модерен ..
0,00 € / 0,00 лв
Битови камини с каменни облицовки Срок на изработка: 30 дни
Битовите камини с каменни облицовки са предпочитано решение за отопление и стилен интериор в дома. Т..
0,00 € / 0,00 лв
Модерна камина в ниша с каменна облицовка Срок на изработка: 30 дни
Модерната камина в ниша с изграждане от камък е елегантно отоплително решение, съчетаващо съвременен..
0,00 € / 0,00 лв
Комбинирана горивна камера с водна риза ДИА 25 – Камини ЕвростандартКамини Евростандарт предлага ин..
4 850,00 € / 9 485,78 лв